Однією з основних новацій цього року є застосування вагових коефіцієнтів до кожної складової конкурсного бала. Їхня сума повинна дорівнювати одиниці. Кожен навчальний заклад повинен визначити, який із компонентів конкурсного бала є найважливішим, і присвоїти йому найвищий коефіцієнт. Як водиться, якщо абітурієнт вступає на напрям підготовки, де немає творчих випробовувань, то основний бал складатимуть результати ЗНО із 3 предметів та додаток до атестата. Обов`язковим є ЗНО з української мови та літератури, решта – на вибір абітурієнта. Максимум з кожного предмета ЗНО – 200 балів, стільки ж можна отримати і за атестат. Вагові коефіцієнти за таких умов розподіляють, як звичайно, за принципом 0,4 (40%) з профільного предмета та по 0,25 (25%) з додаткових. Вага атестата – 0,1, тобто лише 10% із 200.
Якщо абітурієнт вступає на напрям із творчим конкурсом, то максимальне значення конкурсного бала також дорівнює 200. Однак складові будуть іншими: результат ЗНО з української мови та літератури, результат ЗНО з іншого предмета на вибір, результат творчого випробування та середній бал додатка до атестата.
Коефіцієнти результатів ЗНО будуть не менші 0,2 (20% від основного конкурсного бала), бал атестата – 0,1 або менше. А ось коефіцієнти творчих випробовувань будуть відрізнятися, та коливатимуться від 0,25 до 0,5. У цьому випадку творчим конкурсам відводиться більше значення, ніж ЗНО.
Щодо додаткових балів, то їх можуть нарахувати 10, тобто + ще 5% до основного конкурсного бала. Порівнюючи з минулими роками, їх розмір зменшився вдвічі. Тепер додаткові бали можуть бути нараховані лише призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, або призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.
Немає коментарів:
Дописати коментар