ХУТОР КУЧКОВО
«Гостї » від імператора Візантії Мануїла Комнена зупинилися на перепочинок у хуторі Кучкове. (Кучкове -хутір боярина – купця Стефана Івановича Кучки). Вони були зачаровані дорогоцїнними хутрами, яких було повно в « ізбах ». У лїсах, непрохідних болотах, на березї річки живуть відважні багаті мисливцї мордвини. Мордвини, щоб усьпішнїше збувати хутра в хуторі Кучкове, вже навчилися говорити по київському .
Хутор Кучкове стоїть на підвищеннї, оточений високим частоколом. (Тепер на цьому місцї стоїть Кремль). Воєвода Кучка хутра, куплені в мордвинів відправляв до Києва, де міняв на сокири, молотки, мечі, золоті прикраси. Товари з Києва він везе по р. Москві, р. Клязьмі до Суздалю, де живе князь Юрій Довгорукий .
Дві дати: 1147 рік цар Із’яслав скликав у Києві Собор єпископів, де було проголошено самостійність Української Церкви і її непідлеглість Константинопольському патріярхові. Українця – русича Клима Смолятича було вибрано Київським митрополитом. І в цьому ж 1147 роцї відбувся в Кучкові « Таємний собор » на якому була така пиятика, що він відомий під назвою « обєд сїльний ». І тут під час п’яної вакханалїї Довгорукий, підштовхуваний послами Константинополя, вирішив завоювати незалежний Київ .
Але для аґресії були потрібні гроші. Юрій Довгорукий стає найкращим товаришем купця Кучки. Женить свого сина Андрея з дочкою Кучки Улитою. Кучку сам задушив шнурком і забрав собі його багатство. Синів Кучки бере до себе на службу. « (Москва на крові основана, й к изумлєнїю враговь нашїх сделалась Царством знаменїтим. Она долгоє время именовалось Кучьковимь . ) » - Н , М, Карамзїн , « Історія Государства Россійськаго», том 2, С.-Петербург, 1892 р, стор. 142 .....
Немає коментарів:
Дописати коментар