вівторок, 12 вересня 2017 р.

Процес виховання дітей в Китаї має свої характерні особливості, які сягають корінням в стародавню історію і багатющу культуру цієї країни.


Підхід до питань виховання майбутнього покоління в Китаї і країнах Європи принципово різний. Якщо в західному світогляді відповідальність за дитину покладається в першу чергу на батьків, родину, то в Китаї - на державу. В цій дивовижній країні вважається прийнятним і навіть нормальним віддати маленького 3-х місячного малюка в ясла на піклування державної установи, у той час як європейська мама може присвятити кілька років життя лише на те, щоб підготувати малюка до першого досвіду знайомства з дошкільним дитячим закладом.

Основна риса характеру китайських дітей – це покірність. Виховання дітей у Китаї відбувається таким чином, що дитина змалечку привчається беззаперечно виконувати бажання батьків. Китайський малюк може годинами покірно сидіти на одному місці, якщо про це йому скаже мама. Уявити собі настільки посидющого європейського малюка, звичайно ж, важко. Результат пошуку зображень за запитом "виховання в китаї"

У Китаї, як і в багатьох мусульманських країнах, віддають перевагу дітям – хлопчикам, до їх народження ставляться як до великого свята. Процес виховання хлопчика вважається важливим і складним завданням. Здавна в Китаї в школу віддавали хлопчиків, дівчаток же досить було навчити покірності і смиренності – більшого жінці в Китаї не було потрібно. 
Сучасна система виховання дітей у Китаї має в основі своїй традиції предків. Так, наприклад, поява дівчинки в сім'ї – буденна подія, хлопчика – подарунок долі. Саме тому частіше на усиновлення в прийомні сім'ї віддають саме дівчаток, як дітей менш бажаних. Але все ж стрімкий економічний і соціальний розвиток піднебесної внесли свої корективи в повсякденне життя її жителів і в питаннях виховання дітей. Сучасна система освіти китайських дітей (як шкільна, так і дошкільна) спрямована на всебічний розвиток дитини, розкриття його розумового і фізичного потенціалу. Це цілеспрямована державна програма, яка має в основі своєї мета створення успішної, сильної, домінуючої нації. Починаючи з 6 років, всі діти в Китаї зобов'язані піти вчитися. Їх освіта складається з двох етапів: 6 років початкової школи та 3 роки старшої школи.

Немає коментарів:

Дописати коментар