середа, 25 березня 2015 р.

Статуя Будди, яка виставлялась в одному з музеїв Нідерландів, виявилась мумією монаха, перетвореною на статую.

Ілюстрація: Drents MuseumВиявити це вдалось, провівши томографію скульптури. Мумія буддійського ченця Люцюаня, який «сидить» всередині статуї у позиції медитації, належить до 11—12 століття н.е. В його черевній порожнині виявили також папірці із написами на давньокитайській, а також інші зопрілі частинки матерії. 
На Сході та в різних культурах світу вважається, що тіла деяких монахів, які досягнули високого духовного рівня, не розкладаються. В країнах Далекого Сходу така само-муміфікація була розповсюдженим явищем, таким чином тіло монаха залишалося в позиції медитації. 
До подібних мумій ставилися із надзвичайно великою повагою, а іноді вважали, що монах таким чином може бути навіть не мертвим, а просто перебувати у стані глибокого споглядання. Знахідку західні вчені називають особливо цінною і збираються досліджувати мумію за допомогою сучасних технічних засобів, зокрема, зробити аналіз ДНК. Томографічний аналіз статуї робили у медичному центрі в Амерсфорті на замовлення музею Дренте, Нідерланди. 

Немає коментарів:

Дописати коментар