вівторок, 18 серпня 2015 р.

...історична правда...

У серпні 1920 року відбулася битва за Варшаву - вирішальний бій Радянсько-польської війни 1919—1921 років. Несподівана поразка Михайла Тухачевського від об'єднаного польсько-українсько-білоруського війська поставила хрест на більшовицьких планах подальшого походу в Європу. Цю подію ще називають "Дивом над Віслою".
Головною перепоною для більшовицьких військ стала саме залога під Замостям морської піхоти міністра ВМС УНР Михайла Білинського. Українська допомога поляками була цілком природним виходом із ситуації, в якій опинилася УНР, будучи цілком окупованою більшовицькорю армією.
Юзеф Пілсудський коментував цей союз так: "Йде боротьба за нашу і вашу свободу проти спільного ворога. Я впевнений, що розуміння між Українською і Польською республіками принесе славу й добробут обом народам. ... Від імені Польщі проголошую: "Хай живе вільна Україна!"
Після перемоги над більшовиками український уряд повернувся на Батьківщину, ним було анульовано закони Радянської україни та денікінського уряду. Натомість було поновлено дію законів УНР.

Немає коментарів:

Дописати коментар