четвер, 24 вересня 2015 р.

У народі 24 вересня вшановували преподобну Федору...

 Вважалося, що цей день є третьою зустріччю осені. А тому і говорили: «На Федору літо кінчається – осінь починається».
Щодо погоди, то підмічали: «Федора замочить хвоста» або «Осіння Федора поділ підтикає, а зимова (12 січня) хусткою ніс закриває», тобто, після цього дня починаються дощі, а взимку після Федори мають бути хуртовини. Ще говорили, що на Федору осінь приїжджає на гнідій кобилі.
За церковним календарем 24 вересня вшановують преподобного Силуана Афонського, преподобну Феодору Олександрійську, преподобних Сергія та Германа, мучеників Димитрія, Єванфію — дружину його і Димитріана — їхнього сина, преподобного Єфросина.
Іменинниками 24 вересня є:
Феодора, Герман, Сергій, Дмитро, Ія.
24 вересня народились:
1801 — Михайло Остроградський, видатний український математик. Автор 40 праць з математичного аналізу, математичної фізики, теоретичної механіки. Остроградський встановив формулу перетворення інтеграла по об’єму в інтеграл по поверхні, названу його ім’ям – формула Остроградського. ЮНЕСКО у 2001 році внесла М.Остроградського до переліку видатних математиків світу.
1894 — Роман Купчинський, український письменник. Автор численних маршово-похідних, героїчних, ліричних і жартівливих пісень січових стрільців («Засумуй, трембіто», «Зажурились галичанки», «Ірчик» та ін.), а також прозових творів — хроніки стрілецьких буднів.
Події 24 вересня:
1941 — в окупованому німцями Києві почалися вибухи замінованих радянськими диверсантами будинків на Хрещатику та сусідніх вулицях. Серед зруйнованих цього дня будинків був «будинок Гінзбурга» — «перший хмарочос України».
1995 — Україна відхилила пропозицію президента Білорусії Олександра Лукашенка про створення митного союзу з Білорусією і Росією.
2004 — під час президентської виборчої кампанії в Україні в Івано-Франківську було вчинено «яєчний замах» на Віктора Януковича.
Чи знаєте ви, що:
Дім Гінзбурга — 12-поверховий будинок в Києві, увійшов в історію як «перший хмарочос України». Будувався у 1910—1912 роках, був підірваний 24 вересня 1941 року і повністю знищений на початку 1950-х, коли остаточно розібрали його фундамент. У рік побудови він був найвищим хмарочосом Російської імперії.
Будівництво першого в Україні хмарочосу розпочалося під час другого будівельного буму в 1910 році на вулиці Інститутській, на місці теперішнього готелю «Україна». Власник будинку Лев Гінзбург був власником будівельної фірми.
Під час спорудження цієї будови було використано 12 000 000 цеглин. Будувався Дім Гінзбурга у стилі «модерн» (всі будівлі Хрещатика початку ХХ століття були виконані у цьому стилі). В 1912 році будівництво «хмарочосу» закінчили.www.logos.biz.ua
Після відкриття він одразу став найсучаснішим у Києві, бо мав рідкісні на той час ковані ліфти американської фірми «Отіс».
Оскільки висота одного поверху хмарочосу була 4 м, то будинок здіймався вгору приблизно на 48-55 метрів, що було в рівню висоті київських дзвіниць. Над будівлею ще височіла башта зі шпилем, що додавала будинку ще 10 метрів. Тож загалом «хмарочос» мав висоту до 65 метрів і залишався найвищою будівлею в Україні з 1912 по 1928 роки.
Житлові будинки такої висоти, як хмарочос Гінзбурга, на початку ХХ століття існували лише в США, Німеччині, Аргентині і Канаді.
Після спорудження першого «хмарочоса України» Льва Гінзбурга запрошували для спорудження подібних будинків у Чикаго, але автор не погодився, захотівши бути 

Немає коментарів:

Дописати коментар