четвер, 11 червня 2015 р.

...науковий підхід...

У Кіровограді обговорили варіанти перейменування міста та області. ФОТО
Сьогодні разом обговорювали  важливі питання  на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Перейменувальні процеси в топоніміці як ціннісний вибір українського суспільства», в якій взяли участь представники міської та обласної влади, депутати різних рівнів, громадськості та провідні науковці з Кіровограда, Києва, Дніпропетровська, Одеси, Запоріжжя, Тернополя, інших міст України.
Багато позитиву ,але є й негативні моменти : обговорення - це добре ,альтернативні підходи - теж ,от аби не "заговорити" цю тему надовго .
Запропонувала діяти швидко й по - кроково (разом з УІНП):
1. Розпорядження голів про створення комісій;
2.Склад комісій - активісти та не тільки громадськість ,а й політичні сили (ті ,які почали на Майдані "декомунізацію")
3. Пропозиції до розгляду комісій....
А назви - схильна все ж до історико - патріотичних ,бо назва - самоназва - нація - держава - виховання.




Після перейменування міста, села, вулиці не потрібно буде негайно змінювати паспорти та інші документи, цей процес буде поступовим і безкоштовним для людей. Про це сказав кандидат історичних наук, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир  В'ятович на прес-конференції присвяченій переіменуванню міста.  "У Кіровоградській області 40 населених пунктів мають змінити свою назву згідно з законом про декомунізацію", - додав науковець. 
За словами доктора історичних наук, професора, провідного наукового співробітника Інституту історії України Тараса Чухліба, замінити радянські топоніми на російські імперські означає, що ми чекаємо туристів із Росії, коли в нас триває війна на Сході. "У назві міста має відображатися топоніміка краю, наприклад, Інгульськ, а для назви області підійшла би давня назва краю - Задніпров'я", - наголосив науковець. 
А кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри української літератури КДПУ Олександр Ратушнякнаголосив, що вибір назви населених пунктів має відбуватися за критеріями, які засвідчують історичну самобутність, самодостатність та європейськість нації та держави. "Треба деколонізувати всі назви накинутих Україні ззовні. Обираючи назву, варто не забувати про україноцентричність - засвідчувати давність і спадковість української історії, краєцентризм – зануреність в історію, прив’язку до місцевих географічних об’єктів, унікальність – неповторюваність у назвах інших міст та інше», - сказав пан Олександр.
За підсумка цієї науково-практичної конференції учасники підготували звернення до депутатів Верховної Ради із проханням внести зміни до закону «Про географічні назви», аби унеможливити реанімацію російських імперських назв на теренах України. А також звернулися до депутатів  Кіровоградської міської ради із закликом не повертати так звану історичну назву "Єлисаветград", а з акцентуватися на можливій назві - Інгульськ (від річки Інгул).  

Немає коментарів:

Дописати коментар