понеділок, 22 червня 2015 р.

Схиляємо голови ...

Зображення для результату пошуку новин
Для багатьох українців війна безпосередньо почалася 1 вересня 1939 р. ,(хоча першими вступили у війну українціі ще 15 березня 1939 в Карпатській Україні )
Коли Німеччина напала на Польщу,бомбардувальники Люфтваффе бомбардували Львів. Протягом першої половини вересня німецьким бомбардуванням піддалися й інші західноукраїнські міста – Луцьк, Станіславов , Тернопіль, Дрогобич, Сарни, Яворів, Стрий…
Серед мільйона солдатів Війська польського, які зустріли ворога на західних рубежах країни, понад 100 тис. були українцями. Тільки протягом вересня 1939 р. в боях загинуло близько 8000 українців-громадян Польщі. Наступаючи, Вермахт увійшов у межі Галичини і почав облогу Львова. Німецько-польський фронт проходив по півдню сучасної Львівської області.
У той же час, ОУН пов’язувала німецький напад з перспективою звільнення від польського панування та створення незалежної держави, а тому українські націоналісти підняли повстання в деяких районах Західної України. Крім того, кілька сотень українців вступила у війну на боці Німеччини у складі формування ВВН («Військові відділи націоналістів»), так само відомого як «Легіон Сушка».
17 вересня 1939 р. мирний час закінчився для тисяч українських радянських солдатів, які перетнули східний польський кордон. Хоча бойові зіткнення між Червоною армією та польськими військами були епізодичними і незначними, в них також гинули люди.
Трагедією українського народу була необхідність воювати один з одним у складі різних ворожих армій.
Після того, як до четвертої ранку німці розпочали наступ на СРСР, через якихось дві години – о 6.00 того ж таки 22-го червня СРСР бомбардував Гельсинки.25-го червня 1941-го року, не зважаючи на очевидні поразки на радянсько-німецькому фронті, СРСР бомбардує фінські аеродроми. В результаті того ж дня Фінляндія оголосила СРСР війну та, об’єднавшись з Німеччиною, почала наступ у Заполяр’ї 29-го червня.
Після цього, чи мав право СРСР картати Гітлера за порушення пакту про ненапад, коли сам у той же день віроломно порушив мирну угоду з фінами?
Тоталітарні монстри роздирали на частини та заливали кров'ю нашу Україну .
І лише незламний народ вистояв ..тож вкотре схиляємо голови ,згадуючи трагічну сторінку історії..
....а попереду були ще багато років страждань ,голодоморів ,репресій..
Та українці - сильна нація та велика держава ! А коли потрібно -душу й тіло ми положим за нашу свободу !

Немає коментарів:

Дописати коментар